Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kontinuálne meranie glykémií
25.11.2018

Kontinuálne meranie glykémií

CGM

CGM_Watch.png

CGM automaticky sleduje hladinu glukózy v krvi počas dňa ale aj v noci. Hladina cukru je kontrolovaná  v priebehu celých dní v reálnom čase a tým reálne umožňuje rozhodnúť sa , ako vyvážiť, príjem jedla a spôsob liečby.

Uvedený systém funguje prostredníctvom senzora a malého snímača. Najčastejšie v oblastiach brucha alebo ramena je nastrelený senzor do podkožia. Meria intersticiálnu hladinu glukózy , čo je glukóza nachádzajúca sa v kvapaline medzi bunkami a tak testuje hladinu glukózy spravidla každých pár minút. Značnou výhodou je, že neobmedzuje diabetika v pracovnej a pohybovej aktivite.

Senzor má elektródu vo forme vodiča – tzv. drôtu, ktorý je potiahnutý vrstvou enzýmu a ochrannou vrstvou. Meranie je založené na princípe glukózo – oxidázovej metóde teda na elektrochemickom princípe.

Výhody:

Získava podrobnejší prehľad o stave glykémie. Takto sa dá hlavne počas spánku odhalovať nepoznané hypoglykémie. Vyše 60% hypoglykémií je nezachytených počas merania klasickým spôsobom a ďalších vyše 50% hypoglykemických stavov pacient prespí.

Zdravotná poisťovňa túto formu merania prepláca len diabetikom 1. typu. Avšak vhodná by mohla byť aj u pacientov s diabetom 2. typu, nakoľko umožňuje k predchádzaniu  ako prevencie k vzniku chronických komplikácií diabetu.

Využitie je u športovcov, ako aj u žien v gravidite alebo už v období pred plánovaným otehotnením.

Kontinuálne monitorovanie viedlo k signifikantnému poklesu glykovaného hemoglobínu pri súčasnom znížení počtu  hypoglykemických periód.

Viac informácií nájdete na https://www.healthline.com/diabetesmine/diabetes-smartwatch-tech-ces-2017#1

Tieto špeciálne hodinky mali byť uvedené na trh v roku 2018, ale ešte sú potrebné klinické testy a odsúhlasenie zdravotníckymi orgánmi.

Aktualizácia: Výsledky klinických štúdií sú očakávané v prvej polovici roka 2022.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Poštovné a osobný odber

Poštovné od 3 € cez Slovenskú poštu a od 5 € cez DPD. 

Osobný odber možný len v sobotu v Nových Zámkoch na Devínskej ulici 12A po dohovore.

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk